Děti se chtějí naučit kouzlit jak je od toho neodradit ? Kouzelnické sady a vyplatí se je kupovat ?

Jak děti neodradit od kouzlení

Kouzlo nebo trik ?  Vyplatí se kouzelnická sada ?

Ne všechny děti mají hned jasno jestli se jedná o kouzlo nebo kouzelnický trik, jako kouzelník se u dětí často setkávám že někteří vnímají kouzla už od nízkého věku jako kouzlo a ostatní jako trik. To je ovšem v pořádku, ale pokud se děti budou chtít naučit kouzlit, je potřeba dětem pořádně vysvětlit, že je to trik. 

Kouzlit pouze zaklínadlem nestačí

Děti také dost často zkouší kouzlit po zhlédnutí pohádky nebo filmů s kouzelnickou tématikou jako je například Harry Potter. A téměř vždy jsou zklamaní když se pokouší vyslovit zaklínadlo a nic se neděje. A v tomto případě pokud je kouzlení z fantasy světa a pohádek spojeno s kouzlením, které se označuje jako triky, tak se to z pohledu dětí dost často zdá matoucí. Proto se nejdříve musíme ujistit co skutečně má vaše dítě na mysli když chce „začít kouzlit“ Děti, kteří v kouzla věří dostávají obvykle kouzelnické sady, ty podle obalu většinou velmi zaujmou, ale ve chvíli co je děti rozbalí už tak nadšení nejsou. Obvykle se jedná o různé rekvizity kterým porozumíte až po přečtení návodů. (Ne všechny malé děti umí dobře číst a rovnou porozumět textu podle návodů a napsaných kroků.)

Kouzelnické sady pro děti nejsou levné

Kouzelnické sady nejsou v dost případech levné. Nejlepší bude nejdříve otevřít youtube a hledat nějaké triky k naučení. Obvykle se nejvíce dětem líbí vizuální věci například zmizení mince, vykouzlení míčku a spoustu podobných. Když uvidíte, že dítě má zájem se daný trik naučit, ať už samo nebo s vaší pomocí pak mu můžete darovat například kouzelnickou sadu

Jakou kouzelnickou sadu dětem koupit ? 

S čistým svědomím mohu doporučit kouzelnickou sadu z obchodu dokonalytrik.cz který sídlí v Praze. Prodává i zajímavé dvě varianty kvalitních kouzelnických sad, které jsou v češtině a to je pro děti to nejdůležitější. Hlavně obsah sady odpovídá kvalitě, kterou za ně zaplatíte.

například: kouzelnický Tool-box a kouzelnický Tool-box mini

Jaké sady nedoporučuji ?

Sady, které jsou předražené a ve většině případů nekvalitní jsou sady od společnosti MARVIN’S MAGIC. Když jsem nahlédl do většiny těchto sad litoval jsem většinu zákazníků co sady zakoupila. Největší problém je, že nemají český návod a když mají, je tak špatně přeložený, že se v tom málo kdo orientuje. Proto vždy upřednostněte kouzelnický obchod, nejlépe se zeptejte na obtížnost kouzelnické sady a zda kouzelnický trik stojí za to aby děti namotivoval k dalšímu učení se kouzel.

Není v kouzlení rozhodně nic horšího než když děti dostanou kouzelnickou sadu jaké nerozumí, sada je nekvalitní a když trik nejde provést nebo nevypadá dobře. V tomto případě to děti od kouzelní odradí a radši na to zapomenou že chtěli být kouzelníkem.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *